• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 • https://twitter.com/caferari
  • SÜLÜK SATIŞI CAFER ARI 05357616067
  • SÜLÜK TEDAVİSİ DOKTORLARA YÖNLENDİRİLİR
Site Haritası
Sülük tedavisi

Hirudoterapi, sülük tedavisinin birçok sağlık sorununu çözebileceğini bile bilmeden birçok insanın ihmal ettiği bir doğa armağanıdır.

Hirudoterapi, bazen sağlıkla ilgili son derece zor problemleri çözebilen en şaşırtıcı tedavi yöntemlerinden biridir. 
en patolojik koşulların gelişmesinde genellikle hastalığın şiddetini belirlemek ve aynı zamanda çeşitli komplikasyonların ortaya çıkmasına katkıda tıkanıklığı, olduğu iyi bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda, hirdoterapi, başka herhangi bir tedavi yönteminin yetersiz bir şekilde etkili veya kontrendike olduğu durumlarda bile çok sayıda hastalığın tedavisinde değerli yardım sağlar.
 

Sülüklerle tedavi: yarar ve zarar

Antik Yunan, Hindistan ve Mısır'da çok uzun zaman önce tıbbi sülüklerin yararlı özellikleri keşfedilmiştir. Avrupa'da Hirudoterapi, 19. yüzyılın sonuna kadar geleneksel tıp olarak listelendi. Kan emen sülük, kişinin zatürre, kalp ve basınçla ilgili çeşitli problemleri kolaylaştırır ve genellikle sülükler zehirlenmeye yol açar.

20. yüzyılın başlarında, sülüklerin insan vücudu üzerindeki etkisi, bilim adamları tarafından yakından araştırıldı ve yüzyılın sonuna gelindiğinde, tıpta alternatif akımlar yeni güç kazandı ve hirudoterapiye ilgi arttı. Ayrıca, insan vücudunun sadece tıbbi sülükler (Hirudo medicinalis) tarafından konulduğunu bilmeniz gerekir.

Formunda, tıbbi sülük yuvarlak, hatta biraz düzleştirilmiş bir korpusa sahiptir. Sülük uzunluğu 5 ila 8 cm arasında değişir, renk genellikle karanlıktır, kahverengi ve hatta turuncu renktedir. Sülük, vücudun her iki tarafında da, biri arkada, daha güçlü ve beslendiğinde vücudun stabilitesi için kullanılır, ön sucker, ağızda 100 çene dişi olabilen güçlü çenelerle çevrelenir. Cilt katmanını ısırtan bu dişler.

Sülükler faydaları

Hirudoterapinin etkinliği, hastanın vücudundaki sülüklerin mekanik, refleks ve biyolojik etki mekanizmalarına dayanmaktadır. Vücut üzerindeki mekanik etki , vücuttaki kan miktarını azaltmaktır, bu da basınçta düşüşe ve sıvının yeniden dağılmasına yol açar.  Biyolojik etki , yara benzersiz bir tükürük ile enjekte edildiğinde ortaya çıkar. Sülüklerin insan vücudu üzerindeki refleks etkisi, biyolojik olarak aktif noktaların uyarılmasından oluşur. Sülükler enerji noktalarını tespit edebilmektedir, bu nedenle sezgilerini emanet etmek mantıklıdır.

Sülüklerin en önemli faydası tükürükte bulunur. Tükürük, biyolojik olarak aktif birçok enzimi içerir, ancak aşağıdakileri ayırt etmek özellikle gereklidir:

 • Hirudin - bu enzim sadece Hirudi medicinalis salyasında bulunur. Hirudin, kan pıhtılarının oluşumunu azaltır veya tamamen önler.
 • Hiyalüronidaz - Bu enzim, daha iyi geçirgenlik ve dokuların beslenmesini ve spermatozoanın verimli özelliklerini destekler.
 • Tripsin - sindirimi geliştirmek için bir enzim ve vücut proteinleri ve karbonhidratlar daha iyi sindirimi teşvik eder.
 • Katepsin, tümörlerin büyümesini ve yayılmasını baskılayabilen aktif bir proteindir.
 • Bacillus hirudensie bakterileri insan vücudunu enfeksiyonlardan korur.

Sülük aşağıdaki yararlı etkiye sahiptir:

 • Sülükün tükürüğü, kan akışına ve kan damarlarında pıhtılaşmaya yol açar.
 • Refleksojenik bölgelerde çözülen sülükler, bağışıklığı olumlu yönde etkiler.
 • Lenfinin kan dolaşımına yayılması önemli ölçüde iyileşir ve bu da ödemde kaybolmaya neden olur.
 • Kumaşlar oksijenle daha iyi beslenir.
 • Kan basıncı normale döner.
 • İnsan vücudu için tehlikeli mikropların aktivitesi tamamen bastırılır.
 • Doktorlar, belirli noktalarda sülükleri salıvermenin, endorfinlerin kanda serbest kalmasına katkıda bulunduğunu ve bunun da anestezi gibi davrandığını düşünmektedir.
 • Hirudotherapy doku yenilenmesini artırır.

Sülüklerin kapsamı neredeyse sınırsızdır. Hirudotherapy kardiyak, nörolojik, ürolojik, jinekolojik, göz hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, varis, piyelonefrit ve diğer hastalıklar için işaret etmiştir.

Hirudoterapi ile kolayca tedavi edilebilen hastalıklar:

 • Jinekoloji ve obstetrikte. Sülükler akut ve kronik inflamatuar ve enfeksiyöz savaşta etkilidir

 • endokrin

 • Kadın üreme organlarının hastalıkları, mastit, rahim, obezite, endometriyoz, adenomiyoz, polikistik över, yapıştırma yöntemi, Bartolini, klimakterik bozuklukları, fallop tüpleri tıkanıklığı. Buna ek olarak, hirudotherapy kadınlarda infertilite alışılmış düşüğün ve gebeliğin bazı türlerini tedavi, kürtajın olumsuz sonuçları riskini azaltır. Sülüklerle tedavi vajinaldir.

 • Ürolojide sülükler başarıyla ürolitiazisin, kronik prostatit, böbrek hastalığı, prostat adenomu, Peyronie hastalığı, erkek infertilitesi ve diğer birçok hastalıklarla baş.

 • Sülükler tedavisinde hastanın kardiyovasküler sistem eyaletinde iyileştirmeler vardır:, hipertansiyon, ateroskleroz, kardiyo geri çekilirse varis, trofik ülserler, periferik arter hastalığı, askerin kalbini, hemoroid iyileşir.

 • Nörolojik uygulamada Girudoterapii sirkülasyonu, toksik, venöz ensefalopati, migren, intrakranial hipertansiyon, herniye diski, siyatik, epilepsi, nevroz, bitkisel hastalıkları, baş dönmesi, baş ağrısı, nevralji tedavileri kullanılarak.

 • Oftalmolojide - glokom kurtulmak, keratit, göz tansiyonunun artması, yaygın olarak enflamatuar süreçlerde, göz yaralanmalarında kullanılır.

 • Sülüklerle tedavi ayrıca, işitsel sinir, kulak iltihabı, frontal sinüs, maksiller sinüzit, işitme kaybı, paranazal sinüslerin hastalıkları gibi KBB hastalıkları için de etkilidir.

 • Cilt hastalıkları: nörodermatit, sedef hastalığı, egzama, furunküloz, akne, akne, yara izleri.

 • Birkaç işlemden sonra, kas-iskelet sistemi hastalıkları çekmeye başlar: osteokondroz, kondrosis, artroz, travma sonrası eklem ve kemik lezyonları.

 • Kürlenmiş romatizmal hastalıklar: skleroderma, periarterit, romatoid artrit, Wenger hastalığı, romatizma.

 • hastalıklar: diyabet, tiroid bezinin kistleri.

 • Metabolizma hastalıkları: gut, obezite, diatez.

 • Gastroenterolojik hastalıklar: kolesistit, kolelitiazis, safra diskinezi, kabızlık, kolit, hepatoz, hepatit, pankreatit.

 • Hirudoterapi aynı zamanda kozmetolojide de etkilidir, cilt gençleşmesi, ödem, vasküler "yıldızlar", selülit, lipom, yağ, herpes, hematomdan kurtulur.

Ayrıca, hirudoterapi, astım, diş eti hastalığı (periodontitis), mastopati, onkoloji (kanser), coxarthrosis, inme, vertebral herni, lenfostasis gibi başka birçok hastalığı iyileştirir.

Bir hirudoterapi küründen sonra hastalar, uyku ve duygusal durumun kalitesini arttırarak büyük bir enerji akışı hissederler. İştah artarsa, insan vücudunun bağışıklık savunmasının seviyesi artar.

Kozmetolojide Hirudoterapi

Günümüz tıbbında bugün, sülükler yardımıyla bedenin gençleşmesi ve iyileşmesi ile ilişkili gerçek bir patlama olduğu söylenebilir. Bu patlama, daha fazla insanın, halkın güzelliği ve gençliği mücadelesinde halk tıbbını tercih ettiği zamanlara atfedilebilir. Aynı zamanda, insanların yöntemleri geleneksel tıbbiye kıyasla insanlara daha fazla güvenmeye neden oluyor.

Kozmetikte sülükler

Hirudoterapinin tüm avantajları güzellik uzmanları tarafından takdir edildi. Hirudoterapinin yapılması lenfatik drenaj proseslerini aktive etmeye, kan mikro dolaşımı iyileştirmeye, oksidatif stresi önlemeye ve cildin yenilenmesini teşvik etmeye yardımcı olur. Cilt, sülükleri kozmetolojiye uyguladıktan sonra elastik, pürüzsüz ve yumuşak hale gelir, doğal bir gölge alır.

Hirudoterapinin yardımı ile akne, post akne, akne, çeşitli oluşumlar ve cilt lekeleri gibi kozmetik problemlerle baş edebilirsiniz. Hirudoterapinin drenaj ve immünomodülatör etkileri bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Sülükler kurulduktan sonra, hastalar defektleri ve yaraları düzeltir ve düzeltir. Bu hemen hastaların genel ruh halini yansıtır - insanlar yine neşeli olurlar!

Kozmetolojide Hirudoterapi çok çeşitli endikasyonlara sahiptir, ancak deneyimli bir hirudoterapistin gözetiminde prosedürü yürütmek önemlidir. Özellikle refleks, mekanik ve biyolojik faktörlerden oluşan karmaşık bir terapötik etki için ödüllü hirudoterapi. Sülükler selüliti ortadan kaldırmaya, pürüzsüz kırışıklıklara, cildi iyileştirmeye ve cilt elastikiyetini iyileştirmeye yardımcı olur.

Hasta sokması sonrasında terkedilmiş yaralar bakımı için doktorun talimatlarına, uyamayacağız ise kozmetoloji Girudoterapiya yaş kısıtlamaları, yapmaz.

Kozmetolojide hirudoterapi için temel endikasyonlar:

 • obezite;
 • selülit;
 • yaralar ve yapışıklıklar;
 • akne;
 • cilt beslenmesinin bozulması ve sonuç olarak görünüşü (flabbiness, kırışıklıklar, cildin bozulması).

Birçok kadın selülit belirtileriyle karşı karşıyadır. İlk olarak, cildin küçük-hummocky yüzeyi, sadece deri katlanmışsa kendini gösterir. Tüp hareketliliği ek bir etki olmadan gerçekleşir.

Bir süre sonra selülit, uylukların ve bacakların görünümünü önemli ölçüde bozabilir - bunlar üzerindeki deri parmaklarıyla uzun süre buruşturan bir maya hamurunun şeklini alır.

Ne yazık ki, selülit sülükler ile tedavi, hastalık ile mücadele için diğer birçok yöntem fonunda çok popüler değildir. Bununla birlikte, bu, özellikle son aşamalarda ve şiddetli selülit formları ile önemli olan "portakal kabuğu" nu ortadan kaldıran en etkili yöntemdir.

Sülükler tükürük yaklaşık yüz enzimleri içerir, ancak en önemli lipaz ve hiyalüronidazın tedavisi - onlar bir şifa etkisi vardır. Hiyaluronidaz asit (inoglia) bölünmesini aktive eder ve aynı zamanda vücudun diğer biyolojik olarak aktif maddeler haline nüfuz etmesini artırır. Yapışkan ve skar süreçlerine eşlik eden hastalıkların tedavisinde, hiyalüronidazın "resorptif" etkisi de büyük önem taşımaktadır. Lipaz ayrıca aşırı kilo ile mücadelede önemli olan yağın bölünmesini de destekler.

Sülük salyasında bulunan diğer biyolojik olarak aktif maddeler, dokularda mikro dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur, durgun fenomenleri ve ödemi ortadan kaldırır.

Yağ mevduatlarını yok etmek, enzimler "portakal kabuğu" nu ortadan kaldırır. Problem alanının boyutu azalır, ağırlık normalleşir, cilt elastik, elastik ve pürüzsüz olur. Fakat dezavantajlı bölgelerdeki sülüklerin bağımsız olarak ayarlanması önerilmemektedir! Sülükleri selülitle tedavi etmek, onları problemli bölgelere yerleştirmek anlamına gelmez. Hastanın patolojisini göz önünde bulundurarak, sadece yetkili bir uzman, sülüklerin yerini bireysel olarak belirleyebilir.

Hirudoterapi için kontrendikasyonlar

Prosedür için, bir sülük 150 ml'ye kadar kan içebilir. Bu yeterince küçük bir hacim değildir, bu nedenle hastanın kan pıhtılaşması ile ilgili sorunları varsa, o zaman hirudoterapi yasaklanmıştır. Ayrıca, aşağıdaki durumlarda sülüklerle tedavi önerilmez:

 • Düşük ağırlık ve fiziksel rahatsızlık.
 • Düşük tansiyon.
 • Alerjik reaksiyonların olasılığı.
 • Hamilelik ve beslenme dönemi.
 • Enfeksiyonların alevlenme zamanı.
 • Zehirlenme.
 • Onkolojik hastalıklar.

Hirudoterapi seansının geçişi için özel hazırlık gerekli değildir. Keskin kokuları sülükleri sindirebildiğinden, normal hijyen prosedürlerini uygulamak ve parfüm kullanımını reddetmek gerekir. İlaveten, tedavi seansından önce, alkol içme hariç tutulmakta ve sigaraların reddedilmesi istenmektedir. Sülüklerle tedaviye başlamadan önce, doktor bu prosedürün geçişine olası tıbbi kontrendikasyonları dışlamak için hastayı sorgular ve muayene eder. Tıbbi muayeneye ek olarak, genel ve biyokimyasal bir kan testinin yanı sıra bir koagülograma da ihtiyacınız olabilir.

Hirudoterapi seansı süresi yaklaşık 1 - 1.5 saattir. Bir seans sırasında uygulanan sülük sayısı 1'den 5'e kadar değişir ve seanstan seansa kademeli olarak artar.

Prosedür, hastanın iyiliğini izleyen bir doktorun sürekli gözetimi altında gerçekleştirilir. mezuniyet doktor yerinde koyar üzerine bir sülük hafifçe kılcal kanama olabileceğinden bu noktada gün boyunca steril bandaj ısırırlar. Ortalama hirudoterapi süresi haftada 1-2 kez 7-10 prosedürdür. Üç ay sonra tekrarlanırsa, terapinin terapötik etkisi yoğunlaşacaktır.

Belki de birileri, kanın muhtemel kirlenme riskine işaret ederek, sülüklerin güvenli olmadığını tespit edebilir. Bir kerede diyelim - öyle değil. Hirudoterapide sülükler bir hasta için ONCE kullanılır. Buna ek olarak, bu amaçla, yalnızca biyolojik fabrikaların özel steril koşullarında yetiştirilen tıbbi sülükler kullanılır ve tedavi prosedürü, tüm sterilite gereksinimlerini karşılar. Bu nedenle, bu tür tedavi kesinlikle güvenlidir ve herhangi bir enfeksiyon riski taşımamaktadır, ancak sadece olumlu sonuçlardan beklenebilir. Sülüklerle tedavi görmek istiyorsanız ve bir hirudoterapi kursuna girmek istiyorsanız, "Detali" kliniği sizi bekliyor. Size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Bir seans sırasında uygulanan sülük sayısı 1'den 5'e kadar değişir ve seanstan seansa kademeli olarak artar.

Hipertansiyonda hirudoterapinin kullanımı

Hastalığın ana semptomu kan basıncında bir artıştır. kan basıncının düzenlenmesinde ihlal böbrek hastalığı ya da hormonal dengesizliklerin varlığı nedeniyle nöro aşırı yorgunluk, hemodinamik bozukluk bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Çoğunlukla hastalığın nedenleri karıştırılır. Birçok yönden, tedavinin başarısı bu şok alanlarının c'ye göre hastalık mekanizmaları ve seçim uygun bir anlayış ile belirlenir. Girudoterapii tutma sürekli tıbbi tedaviye karşı duyarlılık artışı ile sonuçlanan, organizmanın reaktivitesini değiştirir gözlemlenmiştir. Şekil 3a ve böylece çoğu zaman mümkün önemli ölçüde ikinci miktarını azaltmak için. Ancak antihipertansif ilaçlar alan her durumda iptal edilmemelidir. Hipertansiyon tedavisine ilave olarak, hipertansif kriz özellikle etkili girudoterapiya Darbe oluşumu için çok tehlikeli olan. Hipertansif hastalığı olan tüm hastaların görünümünde, serebral dolaşım (prediscount), hirudoterapi belirtileri mutlaka gereklidir. Sülüklerin önek bölgeleridir.

Bölge 1.  Parotis bölgesi, kulakçık ve mastoid işlemin bölgesidir (1, 2, 3, 4).

Bölge 2  sakrum - bölgenin Sakrokosigeal mafsal, koksiks uç (CR2, CR3), sakrum çıkıntı alanı (KR 1, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17).

Z Bölgesi Z.  Orta hat boyunca (SP 1) ve orta ile sağda ve solda 2 noktadan 4 cm olan servikal vertebra altında (SP 10, 11).

Bölge 4.  Sağ ve sol nadplechiy'in orta kısmında (SP 12, 13, 14, 15).

Bölge 5.  bel bölgesi - iki tarafında 2 ve 4 enine parmak II-III bel omurları orta hat (PS 1) dışa doğru ondan sinirsel uzantılar arasında bir noktası (SS, 3, 4, 5, 6).

Bölge 6.  Karaciğer ve sağ hipokondriumun izdüşümü alanı (P 5, 6, 7, EG 2)

Prosedürün özellikleri: hipertansif hastalık sülük tedavisi - bir tür sanat. Dersin seçimi, kombinasyonu, süresi ve yoğunluğu, hastalığın doğası ve nedenleri ile belirlenir. Uzun yıllara dayanan deneyimlerimizin analizine dayanarak, hipervolemik tipte sirkülasyonlu hastalarda en iyi uzun vadeli sonuçların elde edilebileceğini ve ayrıca seks hormonu disfonksiyonunun hastalığın oluşumunda önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Ancak en azından hastanın durumunu hafifletmek, baş ağrısını gidermek, serebral dolaşımını iyileştirmek her zaman mümkün olacaktır. Bölge 3 ve 4 bölgeleri, bölge 2 noktalarıyla kombinasyon halinde kullanılır. Duygusal uyarılabilirliğin artmasıyla belirgin vejetatif reaksiyonların (baş dönmesi, ısı, terleme) varlığında kullanılırlar. Hipertansiyonun tedavisinde 2. bölgenin temel olduğu vurgulanmalıdır.

Hipertansif krizin tedavisi sorununa özellikle dikkat edilmelidir  Sülükler başarılı uygulama Kapsamlı pratik deneyim ilaç tedavisi, çok az veya kısa süreli sonuçlar sağlar bize (mastoid çıkıntı alan üzerinde) yerine bir yerel daha elverişsizlik o güvenle konuşmaya izin verdiğinde ve durumları krizovoe ama refleks eylem ve oyalama. ancak o zaman karaciğer bölge 6 ve alanına göre - - parotid bölgesi noktasına Biz de her şeyden önce, ayrıca koksiks ve sakrum (bölge 2) noktasında sülük tavsiye vardır. Ayrıca, (durum krizovoe bağlı olarak), bazı durumlarda topik uygulama sülükler bir artışa değil, venöz bolluk bir azalma eşlik paradoksal bir reaksiyona neden olabilir.

Numara sülükler:  sülükler çok sayıda kullanılarak erken prosedürlerde hipertansif kriz için - oturum başına 10'a kadar. Basınçta düşüş sağlayan bu önemli kan almadır. Gelecekte (basıncı düşürdükten sonra) konsol sayısı azalır.

Oturum sayısı ve sıklığı:  Akut vakadaki prosedürler günlük olarak yapılmalıdır. Krizden çıktıktan sonra, prosedürler haftada 2 kez gerçekleştirilir. Kararlı bir antihipertansif etkinin, kural olarak, sadece 4-5. Işlemden sonra geliştiği unutulmamalıdır. Tedavinin akışı - 10-12 prosedürleri. 2-3 ayda tekrarlanmalıdır.

 

NE YAPIYORUM

SANA YARDIM ETMEYE HAZIRIM
  
5066 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın