Sülük Faydaları

http://www.suluksatisi.com/wp-content/uploads/2010/11/SÜLÜK-tedavisi-satışı.swf

SÜLÜK tedavisi satışısülük yapıştırma SÜLÜK FAYDALARI
•SÜLÜK TEDAVİSİ, TANSİYON, TROİD’E BAĞLI ŞİŞMANLIK, ASTIM VE BRONŞİAL HASTALIKLAR, YANIK VAKALARI ATARDAMAR VE TOPLARDAMAR TIKANIKLIKLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIĞINDA, FELÇ, KISMİ FELÇ, SEDEF VE EGZAMA GİBİ CİLT HASTALIKLARINDA ,VARİS, İLTİHAPLI VE İLTİHAPSIZ EKLEM ROMATİZMALARINDA, KISIRLIK,İKTİDARSIZLIK,EPİLEPSİ ÇEŞİTLERİNDE, YUMUŞAK DOKU ROMATİZMALARINDA, ,SAÇ ÇIKARMADA, HEMOROİD’DE(BASUR), GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) VE BUNA BAĞLI GÖRME KAYIPLARINDA, MİGRENDE VE HER TÜRLÜ BAŞ AĞRISI,YÜKSEKTANSİYON,MS,TROMBOZ, İYİLEŞMEYEN YARALAR VE AMELİYAT İZLERİ, KANGREN, MENİERE HASTALIĞINDA VE BAZI İŞİTME KAYIPLARINDA BAŞARIYLA KULLANILMAKTADIR. AYRICA ORTOPEDİ VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ KAPSAMINDA, KANGREN GELİŞMEKTE OLAN KOPUK ORGAN TAMİRLERİNDE DE TÜM DÜNYADA YAYGIN BİÇİMDE KULLANILMAKTADIR. SON OLARAK SÜLÜĞÜN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN ETKİSİ NEDENİYLE KORUYUCU (PREVENTİF) TIPTA DA KULLANIMINDAN BAHSETMEK GEREKİR Kİ; YILDA BİR DEFA YAPILAN SÜLÜK TEDAVİSİ, O YIL İÇİNDE GRİP BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ENFEKSİYONLAR BİRÇOK HASTALIĞA KARŞI KORUYUCU ETKİ GÖSTERMEKTEDİR. SÜLÜK TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR, SÜLÜKLER YÜZ BÖLGESESİNDE TETİKLEYİCİ NOKTALARA KONULDUĞUNDA GENÇLEŞTİRİCİ VE CANLANDIRICI ETKİLER GÖSTERİR. TİROİD BEZİNİN EŞ ZAMANLI ÇALŞMASINI HIZLANDIRIR VE KRONİK YARALARIN VE RAHATSIZLIKLARIN (SİNÜS İLTİHABLARI, SİYAH NOKTALAR, BADEMCİK İLTİHAPLARI, KULAK İLTİHAPLARI,CİLT HASTALIKLARININ TÜMÜNDE, DERİ İLTİHAPLARI, DERİ ÜZERİNDEKİ LEKELER VE KIRIŞIKLIKLARI) HIZLA İYİLEŞMESİNİ SAĞLAR, BEYİNDEKİ KAN AKIŞINI HIZLANDIRIR, HORLAMA TEDAVİLERİNDE, VE SİGARANIN CİLTDEKİ ETKİLERİNİN TEDAVİLERİNDE KULLANILIR.
SÜLÜKLERİN ISIRDIĞI ZAMAN BIRAKTIKLARI YARA İZLERİNDEN KORKULMAMALIDIR, YARALAR 7 İLA 10 GÜN ARASINDA KAYBOLUR. SÜLÜĞÜN GENÇLEŞTİRME ETKİSİ VE İNSAN DERİSİNDEKİ KAN AKIŞININ HIZLANMASI İLE 4 – 6 HAFTA ARASINDA GERÇEKLEŞİR
2- BİR HASTADA KULLANILAN SÜLÜKLER, BAŞKA BİR HASTADA DA KULLANILABİLİYOR MU ?
•BİR HASTADA KULLANILAN SÜLÜKLER KESİNLİKLE BAŞKA BİR HASTADA KULLANILMADAN İMHA EDİLMELİDİR. BÖYLECE KAN YOLUYLA BULAŞAN HASTALIKLARIN GEÇİŞİ ENGELLENEREK GÜVENLİ BİR TEDAVİ SAĞLANMAKTADIR. SÜLÜKLER İLK KULLANIMDA ÜRETTİKLERİ SALGIYI BOŞALTTIKLARINDAN İKİNCİ UYGULAMADA AYNI ETKİYİ GÖSTEREMEZLER.
3- SÜLÜK TEDAVİSİNDE UYGULANMAMASI GEREKEN BÖLGELER VAR MI ?
•YUMUŞAK CİLT BÖLGELERİ (GÖZ KAPAĞI VE ÇEVRESİ GİBİ)
• KERATİNİZE BÖLGELER (AVUÇ İÇİ, AYAK TABANI GİBİ)
• ÖNEMLİ DAMARLARIN ÜZERLERİ (BOYUN, ÇENE ALTI, KOLTUKALTI, KASIK GİBİ)
4-SÜLÜK TEDAVİSİNDE UYGULANMASI SAKINCALI OLAN HASTALIKLAR VAR MI ?
•SÜLÜK TEDAVİSİ UYGULAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALARIN BAŞINDA HASTANIN ANEMİ (KANSIZLIK) SORUNUNUN OLMAMASI, KANI SULANDIRICI İLAÇ KULLANMIYOR OLMASI, PIHTILAŞMAYA ENGEL BİR HASTALIĞININ BULUNMAMASI VE VÜCUDUNDA AKTİF BİR KANAMA ODAĞININ BULUNMAMASI SON BİR AY İÇİNDE MİDE-BARSAK KANAMASI GİBİ BİR HASTALIK GEÇİRİLMİŞ OLMASI, CERRAHİ İŞLEMLERİN ÖNCESİ VE SONRASI AYRICA DİYALİZE GİRMEKTE OLAN HASTALARIN VİTAL BULGULARI ÇOK DEĞİŞKEN OLDUĞUNDAN SÜLÜK TEDAVİSİ UYGULANMAZ. GEBELERDE VE EMZİREN ANNELERDE, KONTROLSÜZ DİYABET HASTALIĞI VEYA KALP YETMEZLİĞİ OLANLARDA DA SÜLÜK TEDAVİSİ UYGULANMAZ.
5- SÜLÜK TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ VAR MI? TEDAVİ GÖREN KİŞİ DAHA SONRA RAHATSIZLANIRSA NE YAPILMASI GEREKİR ?
•SÜLÜK TEVDİSİNDEN SONRA EN SIK KARŞILAŞILAN YAN ETKİSİ UYGULAMA BÖLGESİNDE GÖRÜLEN LOKAL KAŞINTIDIR. BUNUN İÇİN 2 GÜN BOYUNCA EVDE SOĞUK UYGULAMA YAPMAK YETERLİDİR. BUNUN DIŞINDA NADİREN GELİŞEBİLECEK BAŞ DÖNMESİ, TANSİYON DÜŞMESİ, KANAMANIN UZUN SÜRMESİ GİBİ PROBLEMLERDE DOKTORUNUZA BAŞVURMANIZI VEYA EN YAKIN SAĞLIK KURULUŞUNA BAŞVURMANIZ ÖNERİLİR.
6- ACİL İŞİM ÇIKTI SÜLÜĞÜ ISIRDIĞI BÖLGEDEN ÇIKARMAK İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM ?
•TEDAVİ BİTMEDEN SÜLÜK ISIRDIĞI BÖLGEDEN ALINMAK İSTENİRSE AZ MİKTARDA SİGARA DUMANI YADA ISI KAYNAĞI SÜLÜĞÜN ISIRDIĞI YERİ BIRAKMASINI İÇİN KULLANILABİLİR. KESİNLİKLE ISIRDIĞI BÖLGEDEN ÇEKMEK SURETİYLE ÇIKARTMAYA ÇALIŞMAYINIZ.
7- SÜLÜK ISIRDIĞI BÖLGEDE NE KADAR ZAMAN KALMAKTADIR ?
•SÜLÜK DOYDUĞUNDA KENDİLİĞİNDEN ISIRDIĞI YÜZEYİ BIRAKIR YAKLAŞIK OLARAK 20 İLA 45 DAKİKA ARASINDADIR NADİREN 60 DAKİKAYI BULDUĞU DA OLMUŞTUR.
8- STERİLİZE SÜLÜK KULLANMAZSAM NE OLUR ?
•STERİLİZE EDİLMEDEN, KİŞİLERİN BU SÜLÜKLERİ DİKKATSİZCE KULLANMALARI BİLİNEN VE BİLİNMEYEN ENFEKSİYONLAR KAPMA İHTİMALİ AÇISINDAN BÜYÜK RİSK TAŞIR
9- ALDIĞIM SÜLÜKLER KISA ZAMAN SONRA ÖLÜYOR ?
•SÜLÜK’LERİN BAKIMINDA SAKINILMASI GEREKEN İKİ ÖNEMLİ HUSUS VARDIR. BUNLARDAN BİRİ SUYUN SICAKLIĞI DİĞERİ İSE SUYUN KLORLANMAMIŞ OLMASIDIR (ŞİŞE SUYU KULLANINIZ) ANİ ISI DEĞİŞİMLERİNDE SÜLÜKLER ÖLÜR, SUYUN SICAKLIĞI 20 C OLMASI GEREKMEKTEDİR.
10- TEDAVİDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEM GEREKİR ?
•TEDAVİDEN SONRA HASTANIN İSTİRAHAT ETMESİ, ÇOK SICAK YADA ÇOK SOĞUK ORTAMLARDAN KAÇINMASI, KANI SULANDIRICI İLAÇ KULLANMAMASI VE BOL SIVI ALMASI GEREKMEKTEDİR.
11- TEDAVİDEN SONRA BANYO YAPABİLİR MİYİM ?
•TEDAVİDEN BİR GÜN SONRA BANYO YAPMAKTA SAKINCA YOKTUR.
12- TEDAVİDEN SONRA SÜLÜĞÜN ISIRDIĞI BÖLGEDEN NE KADAR ZAMAN KAN AKACAK ?
•UYGULAMA SONRASI 3 -24 SAAT CİVARINDA SIZINTI ŞEKLİNDE KANAMA OLABİLİR , YAPILMIŞ OLAN PANSUMAN AÇILMADAN ERTESİ GÜNE KADAR BEKLENMELİDİR.
14- SÜLÜKLER HASTALARI NASIL TEDAVİ EDİYORLAR ?
•SÜLÜKLERİN TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİKLERİ KAN EMİLİRKEN VÜCUDA VERİLEN SALGIDA GİZLİDİR. BU SALGI, 100’ÜN ÜZERİNDE BİYOAKTİF MADDE İÇERMEKTEDİR. BAŞLICA BU MADDELER KANIN PIHTILAŞMASINI ENGELLEYİCİ , OLUŞMUŞ PIHTIYI ERİTİCİ, AĞRI KESİCİ, MİKROP ÖLDÜRÜCÜ, TANSİYON DENGELEYİCİ, KAS GEVŞETİCİ, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DÜZENLEYİCİ VE STRES GİDERİCİ ETKİLERE SAHİPTİR. AYRICA SİNİR HÜCRELERİ VE LİFLERİNİN TAMİR EDİLMESİNİ HIZLANDIRAN ENZİMLERDİR.
15- SÜLÜK TEDAVİSİNDE ENFEKSİYON KAPMA RİSKİ VAR MIDIR ?
•UYGULANICAK BÖLGE PİS İSE SÜLÜK ENFEKSİYONA SEBEP OLABİLİR. SÜLÜKLERİN DIŞ YÜZEYİ STERİLİZE EDİLMEMİŞSE, SÜLÜĞÜN ÜSTÜNDEKİ BAKTERİLERDEN ENFEKSİYON KAPABİLİRSİNİZ . UYGULANACAK BÖLGE TEMİZ OLURSA VE DE SÜLÜKLERİN DIŞ YÜZEYLERİ STERİLİZE EDİLMİŞ OLURSA HİÇBİR ENFEKSİYON GÖRÜLMEZ.
16- SÜLÜK ISIRMAK İSTEMEZSE / ISIRMIYORSA ?
•SÜLÜĞÜN KOLAYCA ISIRMAMASI HALİNDE;
• SOĞUK DERİ
• SİGARA İÇİLİYORSA
• PARFÜMLÜ YÜZEYSE
• KÜÇÜK ÇOCUKSA
UYGUN BÖLGE ILIK VE TEMİZ OLAN DERİDİR . HALA SÜLÜK YAPIŞMIYORSA İĞNE İLE BİR DELİK AÇILMASI TAVSİYE EDİLİR. EĞER HALA YAPIŞMIYORSA SÜLÜK DEGİŞTİRİLİR.
17- SÜLÜK ISIRMASI AĞRI YADA ACIYA SEBEP OLUR MU ?
•SÜLÜĞÜN ISIRMASI HASTALAR TARAFINDAN SİVRİSİNEK ISIRMASI GİBİ HİSSEDİLİR. SÜLÜĞÜN ISIRMASI AĞRI YADA ACIYA SEBEBİYET VERMEZ.
18- SÜLÜKLERİ NASIL İMHA ETMEMİZ GEREKLİ ?
•SÜLÜKLER KULLANDIKTAN SONRA İÇİNDE %70′LİK ALKOL VEYA ÇAMAŞIR SUYU BULUNAN KAVANOZDA 5 DAKİKA BEKLETİLEREK İMHA EDİLMELİDİ
• Uyluk kemiğine vurulunca ağrı yapabilir, sülük anlatılan noktalar haricinde her yere vurulabilir, tutmazsa gzoz kapağı içine konarak nokta üstünde tutulur, kanamaya müdahale edilmez , sadece oksijenli su ile temizlenir pansuman yapılır
• Sülükler aç olarak 6 ay yaşayabilir,sularını hava sıcak olduğunda 2 günde bir değişecek, karanlık ve serin ortamda saklanmaları gerekir,
• Damar üstüne vurulmaları sakıncalıdır,varislerin etrafına ve gösterilen noktalara vurulması gerekir sülükten ölen ve sakat kalan yoktur, en fazla şişme yapabilir, o da 2 günde geçer, kendileri düşmeden düşürülürse vücuda mikrop bırakır ona dikkat etmek gerekir, düşürülmesi gerekirse sadece kolonya ile düşürülür,
• sülük her zaman vurulabilir
sülük kaşıntı için anestol krem kullanınız, şişmelerde buz kompresi yapın,ayrıca kalsiyum alırsanız faydası olur, eklem sertliği için magnezyum kullanmanız tavsiye olunur

Comments are closed.